DIŽE SE FORMA / Vatreni briljirali za vikend, iako je bilo ozljeda i odgoda utakmica

Image

Vrijeme je da provjerimo kako su igrači s posljednjeg popisa odigrali u vikendu iza nas

6.5.2024.
13:40
Profimedia
VOYO logo

Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji za malo više od mjesec dana slijedi otvaranje Europskog prvenstva u Njemačkoj 2024. godine, a nakon svakog nogometnog vikenda možete na Net.hr-u pronaći u kakvoj su formi izabranici Zlatka Dalića.

Image
JAK TURNIR U OSLU /

Hrvatska rukometna reprezentacija ovog tjedna igra tri utakmice: Evo gdje ih gledati

Image

Real Madrid je pobijedio na svom travnjaku Cadiz s 3-0 u 34. kolu španjolske lige, a asistenciju za prvi gol Kraljevskog kluba upisao je Luka Modrić. Dobio je ovacije jer je postao najstariji Realov igrač koji je nastupio u La Ligi s 38 godina i 238 dana, prestigavši legendarnog Ferenca Puškaša. Ante Budimir nije igrao za Osasuna zbog ozljede.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić odigrao je čitav susret za Sassuolo koji je po drugi put ove sezone svladao milanski Inter te tako vratio nadu u ostanak u Serie A. Cagliari i Lecce su u nedjelju u utakmici 35. kola talijanskog prvenstva odigrali neriješeno 1-1, a Marin Pongračić je odigrao 90 minuta za goste koji su na 13. mjestu ljestvice s 37 bodova. Nogometaši Torina i Bologne u petak su odigrali 0-0, a hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić zbog ozljede prepona morao je napustiti teren u 28. minuti. Marija Pašalića u ponedjeljak očekuje dvoboj protiv Salernitane, posljednje momčadi prvenstva.

Njemačka i Engleska

Hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su čitav susret za City koji je pobijedio 5:1 protiv Wolverhampton Wanderersa. Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić pogotkom u 90. minuti osigurao je bod Hoffenheimu u 1-1 (0-1) domaćem remiju protiv RB Leipziga. Kramariću je to 12. prvenstveni gol ove sezone, a odigrao je čitav susret.

OVO JE RASPORED EUROPSKOG NOGOMETNOG PRVENSTVA

Veliku su pobjedu ostvarili nogometaši Bochuma koji su u Berlinu s 4-3 pobijedili Union, hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union Berlin. Nogometaši Bayera, novi prvaci Bundeslige, odradili su novu odličnu utakmicu te su u 32. kolu pobijedili Eintracht u gostima 5-1. Josip Stanišić ostao je na klupi za pričuve. Lovro Majer je asistirao za drugi gol Wolfsburga, koji je s 3-0 nadigrao Darmstadt.

Van liga petice

Grčka i ciparska liga se nisu igrale ovog vikenda zbog pravoslavnog Uskrsa, pa su Ivica Ivušić, Domagoj Vida i Dominik Kotarski ostali bez nastupa, dok će u ponedjeljak protiv Konyaspora igrati Dominik Livaković za svoj Fenerbahce. Hrvatski reprezentativni veznjak Luka Ivanušec zabio je treći gol ove sezone, a igrao je do 57. minute u domaćoj pobjedi protiv PEC-a iz Zwollea s 5:0. Hrvatski stoper Josip Šutalo odigrao je čitav susret za Ajax u 4-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Volendama u susretu 32. kola nizozemskog nogometnog prvenstva dok su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi "kopljanika".

Nediljko Labrović je od reprezentativnog kolege Brune Petkovića primio pogodak iz slobodnog udarca, a Martin Baturina je igrao 87 minuta za goste. Marco Pašalić je izborio kazneni udarac koji je realizirao Marko Pjaca. Jedini Hrvat s posljednjeg popisa koji igra van starog kontinenta, Marcelo Brozović, s Al Nassrom je pobijedio Al Wehdu s 5:0, a upisao je asistenciju. Hrvatski reprezentativac Luka Sučić počeo je utakmicu za RB Salzburg te je zamijenjen na poluvremenu, a bečki Rapid je slavio s 2:0.