KIKSALI / Cibona porazom protiv Cedevita Olimpije završila ABA ligu

5.4.2024.
20:17
Luka Batelic/PIXSELL
VOYO logo

Košarkaši Cibone u svom su posljednjem ovosezonskom nastupu u regionalnoj ABA ligi izgubili na svom terenu od Cedevite Olimpije sa 72-97 (20-24, 13-28, 19-22, 20-23).

Image
KAKAV OTAC TAKAV... /

Sin Lebrona Jamesa prijavio se na ovogodišnji NBA draft

Image

Filip Bundović sa 18 i Jakov Mustapić sa 17 koševa bili su najefikasniji u sastavu Cibone, dok su Aleksandar Šaškov sa 20 ubačaja i 13 skokova i Alen Omić sa po 14 poena i skokova predvodili Cedevitu Olimpiju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Cibona je dobro otvorila utakmicu koja joj rezultatski nije ništa predstavljala te je nakon pet minuta vodila sa 17-10, no uslijedio je veliki pad, ljubljanski je sastav u sljedećih 13 minuta napravio seriju 40-11, poveo sa 50-28 i riješio utakmicu. Po Zagrepčane kobna je bila dominacija Ljubljančana u skoku kojom su dolazili do dodatnih prilika za poentiranje.

Cibona je ABA ligu okončala s omjerom pobjeda i poraza 9-17, dok je Cedevita Olimpija sa 16-10 osigurala ulazak u doigravanje s četvrtog ili petog mjesta.