Krvnici Medveščaka doživjeli katastrofu!

Hokejaši Linza došli su na korak od osvajanja naslova pobjednika EBEL lige preko momčadi koja je u polufinalu izbacila Medveščak.

29.3.2012.
23:25
VOYO logo

Rob Hisey doveo je goste u vodstvo nakon malo više od pet minuta igre u prvoj trećini. Sedam minuta kasnije Tyler Scofield poravnao je za domaćine na 1:1, te se s tim rezultatom otišlo na predah. Druga trećina bila je ključna za cijeli susret jer je u njoj Linz najprije preživio tri uzastopna isključenja od 24. do 32. minute, a onda je u 35. zabio za vodstvo 2:1. Adrian Veideman bio je autor pogotka za goste koji je vrlo vjerojatno prelomio susret. Pet minuta kasnije Jan-Axel Alavaara, u situaciji s dva igrača više, povećava vodstvo u korist gostiju na 3:1, a to je ujedno bio i rezultat nakon 40 minuta igre. U posljednjoj dionici Justin Keller stavio je točku na i za Linz pogotkom pet minuta prije kraja susreta. Serija se sada ponovno seli u Linz gdje će u nedjelju možda biti okrunjen novi prvak EBEL lige.