Velika serija nogometaša Liverpoola i njihovog Urugvajca Luisa Suareza je stala. Manchester City je u derbiju 18. kola, na Etihadu, slavio protiv Liverpoola 2:1.

26.12.2013.
20:41
VOYO logo

Podsjetimo da je Liverpool dobio posljednje četiri prvenstvene utakmice, a u njima je Suarez postigao čak deset pogodaka. Ovaj put je Suarez ostao bez gola (premda je imao nekoliko dobrih šansi), a njegova je momčad poražena, iako je po prikazanom zavrijedila barem jedan bod.

Sva su tri pogotka postignuta u prvom, boljem poluvremenu. Liverpool je poveo nakon lijepe akcije u 24. minuti koju je završio Brazilac Coutinho plasiravši loptu u mrežu, malo iskosa, sa sedam-osam metara.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No, uzvrat domaćina je bio žestok. Iako pod prekršajem od Škrtela, sjajno je u 31. minuti reagirao Vincent Kompany i glavom, poslije kornera, izjednačio na 1:1, dok je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Alvaro Negredo pogodio za 2:1. Lijepo ga je uposlio Navas, a Negredo je vanjskim dijelom kopačke potegnuo s vrha šesnaesterca i uz veliku se pomoć vratara Liverpoola Mignoleta zatresla gostujuća mreža.

U drugom dijelu se City koncentrirao na čuvanje vodstva, dok je Liverpool pokušavao doći barem do izjednačenja. Sjajnu je šansu propustio Sterling, mogao se svirati i penal na Suarezu, no ostalo je bez promjene.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Aston Villa - Crystal Palace 0-1 (Gayle 90)

Cardiff - Southampton 0-3 (Rodriguez 14, 20, Lambert 27)

Chelsea - Swansea 1-0 (Hazard 29)

Everton - Sunderland 0-1 (Sung-Yueng Ki 25-11m)

Newcastle - Stoke 5-1 (Remy 44, 56, Gouffran 48, Cabaye 66, Cisse 80-11m / Assaidi 29)

Norwich - Fulham 1-2 (Hooper 13 / Kasami 33, Parker 87)

Tottenham - West Bromwich 1-1 (Eriksen 36 / Olsson 38)

West Ham - Arsenal 1-3 (Cole 47 / Walcott 68, 71, Podolski 79)

Hull - Manchester United 2-3 (Chester 4, Meyler 13 / Smalling 19, Rooney 26, Chester 66-ag)